ROK SZKOLNY 2018/2019


ZIELONA SZKOŁA W STAJNI BALCZEWO

Zapraszamy miłośników koni i jazdy konnej do STAJNI Morgan w Balczewie na turnusy spędzone przez dzieci i ich nauczycieli
w „Zielonej szkole”.
Lekcje w Zielonej szkole w Balczewie można zorganizować o każdej porze roku dla początkujących i zaawansowanych, dla dzieci młodzieży chcącej nauczyć się jeździć lub doszlifować swoje umiejętności jeździeckie. Jednakże zajęcia nie muszą obejmowac zajęć z techniki jeżdzieckiej. Stajnia Morgan działa w lesie balczewskim. Dzieci maja mozliwość zetknąć z florą i fauną żyjącą na kujawskiej ziemi. Można zorganizować bezkrwawe polowaniwz lornetką i bez na jelenie , sarny a nawet wilka. Nauczyć dzieci rozpoznawć gatunki ptaków. Bogata roślinność pozwoli „mieszczuchom” nauczyć się jakie gatunki drzew, krzewow i roślin dominują w rejonie Kujaw Zachodnich. Na uczestników czekają spokojne i dobrze przygotowane ciepłe pokoje gościnne domowe posiłki
w kantynie zorganizowanej w stulu polskiego polowania albi w wigwamie indiańskim. Do dyspozycji jest miła i wykwalifikowana kadra instruktorska i wspaniała jeździecka atmosfera. Podrózować po lesie można specjalnymi zaprzegami aż do miejsc, gdzie dociera tylko dzika zwierzyna. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych szkoleń, więc każdy znajdzie dla siebie sposób realizacji, czy poprzez malowanie przepieknych kujawskich pejzaży, fotografowanie, krecenie filmów, czy wreszcie za pozwoleniem opiekunów i rodzicó będzie mógł poprawić u nas swoje umiejętności jeździeckie. W programie 10 godzin jazdy konnej, nauka podstaw ujeżdżenia i skoków, szkolenie w zakresie opieki i pielęgnacji koni, nauka zasad bezpiecznego i poprawnego postępowania z koniem, codzienne obowiązkowe zajęcia z końmi: pielęgnacja wybranego konia będącego pod opieką. W czasie wolnym organizujemy gry i zabawy sportowo-integracyjne, podchody, ogniska, kuligi, jazda na łyżwach, a wieczorem dyskoteki, karaoke czy ciekawe projekcje filmowe. Na zyczenie zapraszamy na spotkania ciekawych lidzi. Z ekologia można także zapoznać się podczas zajęć organizowanych w przedsiebiorstwie Plast Mar sąsiadującym z Morganem.

ZAPEWNIAMY
•10 godzin w siodle,
•wyjazdy w teren grupy zaawansowanej; (galop po łakach lub w śniegu będzie niezapomnianą atrakcją)
•korekcja dosiadu na lonży; (indywidualnie) NOWOŚĆ!!!!
•zajęcia z woltyżerki oraz elementy kadryla;
•wycieczka po lesie w zaprzęgu lub kulig z ogniskiem;
•zimą - skiring; (czyli jazda na nartach za koniem) NEZAPOMNIANE WRAŻENIA GWARANTOWANE! Organizujemy w tym roku konkurencje: slalom i wyścigi dla bardziej wprawionych.
•wycieczki na powozie lub sankach ciągniętych przez kuce do pobliskiego sklepu w Balczewie;
•wykłady z jeździectwa;
•do dyspozycji na miejscu bilard, sala telewizyjna z kominkiem.
Cena jest uzależniona od długości pobytu grupy uczestniczącej w „Zielonej szkole”.
Cena obejmuje: realizację programu, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, dwie jazdy dziennie, ubezpieczenie NW, OC, opiekę wykwalifikowanych instruktorów-opiekunów. Kursy rozpoczynają się spotkaniem organizacyjnym ( szkolenie z bezpieczeństwa
w stajni i podstawowe szkolenie jeździeckie ) o godz. 10:00, i kończą obiadem o godz. 14:00 w ostatnim dniu pobytu.
Potwierdzeniem rezerwacji będzie wpłata zaliczki w wysokości 400 zł za turnus na konto bankowe:
Natalia Bębnista ul. Staszica 5 88-100 Inowrocław Alior Bank Inowrocław 80 2490 0005 0000 4004 2530 6644 lub na miejscu w Stajni w Balczewie.
Pozostała część płatna na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu. Zaliczka jest zwracana, jeśli rezygnacja nastąpi do 10 dni przed rozpoczęciem kursu. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą zaliczki.
Przybywając na wybrany kurs należy przywieść ze sobą formularz zgłoszeniowy wypełniony przez lekarza i rodziców (dotyczy osób niepełnoletnich - formularz jest dostępny na stronie www.balczewo.pl)
Szczegółowe informacje pod nr tel. 603 527 331