SEZON 2018/2019


Plenery fotograficzne, malarskie, rzeźbiarskie w Balczewie

Zapraszamy miłośników urody koni i sztuki jazdy konnej do STAJNI Morgan w Balczewie na plenery fotograficzne i malarskie w stadninie i stajniach oraz w lesie Balczewo.
„Plenery fotograficzne i malarskie” w stadninie i stajniach oraz w lesie Balczewo można zorganizować o każdej porze roku dla artystów amatorów i profesjonalnych fotografików i malarzy. Przeznaczone są dla studentów i uczniów szkół artystycznych, ale także dla działających przy domach kultury kół zainteresowań. Jednakże zajęcia fotograficzne i malarskie nie muszą obejmować zajęć z techniki jeździeckiej. Każdy uczestnik pleneru może dostać do dyspozycji swojego konia, którego może przetwarzać fotograficznie i malarsko w dowolny sposób. Koni jest tyle, że można dokonać wyboru, a nie tylko otrzymać swojego modela końskiego z losowania. Konie można odtwarzać w ruchu i galopie, a także podczas wypasu na hektarach ziemi należących do stajni Morgan, oraz podczas spaceru po balczewskim lesie. Na specjalne życzenie można otrzymać odpowiednio ubranego modela ludzkiego do tworzenia obrazów np. o tematyce ułańskiej.
Stajnia Morgan działa w lesie balczewskim. Artyści mają możliwość zetknąć się z florą i fauną żyjącą na kujawskiej ziemi. Można zorganizować bezkrwawe polowania z lornetką i bez np. na jelenie, sarny a nawet wilka i rozliczne gatunki ptaków. Bogata roślinność pozwoli „mieszczuchom” nauczyć się jakie gatunki drzew, krzewów i roślin dominują w rejonie Kujaw Zachodnich.
Na uczestników czekają spokojne i dobrze przygotowane ciepłe pokoje, gościnne domowe posiłki w kantynie zorganizowanej w stylu polskiego polowania albo w wigwamie indiańskim. Do dyspozycji jest miła i wykwalifikowana stajenna kadra instruktorska i wspaniała jeździecka atmosfera.
Podróżować po lesie można specjalnymi zaprzęgami aż do miejsc, gdzie dociera tylko dzika zwierzyna. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych działań, więc każdy znajdzie dla siebie sposób realizacji, czy poprzez malowanie przepięknych kujawskich pejzaży, fotografowanie, kręcenie filmów, czy wreszcie każdy będzie mógł poprawić u nas swoje umiejętności jeździeckie.