Translate Company
Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia Morgan w Balczewie Stajnia Morgan Jazda na koniach Jazda konno Stajnia Rajdy konne Weekendy w siodle Gospodarstwo Agroturystyczne w Balczewie Zawody jeździeckie Jeździectwo Balczewo Gospodarstwo Mrogan Jazda na koniach w stajni Morgan Obozy letnie dla dzieci Obozy zimowe dla dzieci Jazda na koniach w Balczewie

Lonża

2012-04-04 19:05:46

Nauka jazdy dla początkujących, koń jest pod całkowitą kontrolą instruktora przypięty do lonży, porusza się po okręgu, ułatwia to początkującemu skupienie uwagi na sobie i na nauce oddziaływania na konia.
Na lonży uczymy się równowagi w siodle, trzymania wodzy, dosiadu, łapania strzemion, jazdy bez strzemion oraz wykonujemy różne ćwiczenia na rozgrzanie mięśni. To właśnie na lonży odbywa się nasza pierwsza jazda kłusem i uczymy się go pod trzema postaciami: anglezowanego i ćwiczebnego ( roboczego, wysiadywanego ) i półsiadu.
Lekcja na lonży często w celu urozmaicenia kończą się spacerem stępem do lasu - forma relaksu dla konia i jeźdźca po skończonej pracy. ( 45 min jazda na placu, 15min spacer ).

1

ostatni film

najnowsze galerie