STAJNIA MORGAN – BALCZEWO

Wszystkich miłośników pięknych pejzaży i nieskalanej przyrody widzianej z końskiego grzbietu zapraszamy do stajni Morgan w Balczewie. Niedaleko od Inowrocławia stworzyliśmy ośrodek przyjazny dla osób ceniących wypoczynek w pięknej leśnej okolicy, bez zgiełku miasta i w rodzinnej atmosferze.

SEZON 2018/2019


NASZE KONIE W STAJNI MORGAN W BALCZEWIE


PIRAT

Najstarszy koń w naszej stajni ma już 33 lat jest u nas od zawsze. Jest bardzo doświadczonym koniem, dlatego doskonale nadaje się dla osób początkujących oraz miłośników wyjazdów w teren, ponieważ zna "balczewski" las jak własną kieszeń. Siedząc na grzbiecie DZIADKA można być spokojnym o to, że w lesie się nie zgubimy i wrócimy do stajni cali i zdrowi. Ze względu na wiek naszego dziadziusia bardzo go oszczędzamy, już wkrótce służyć będzie tylko w hipoterapii.

SIWA – RASA SP

Najbardziej uzdolniona sportowo klacz naszej stajni, posiada ogromny potencjał skokowy jak i ujeżdżeniowy. Wraz z Niną Stefanidis odniosły wiele sukcesów podczas różnych zawodów sportowych. Obecnie Siwa dowodzi całym stadem i jest koniem czołowym podczas wyjazdów w teren.
Siwulek nasz kochany!!! każdemu życzymy tak wspaniałego konia.

DONA – KUCYK SZETLANDZKI

Ulubienica wszystkich najmłodszych i nie tylko. Idealny kucyk na "oprowadzanki" dla małych dzieci. Ten nasz najmniejszy koń posiada największą liczbę fanów, kiedy za oknem jest piękna pogoda Dona jest wręcz rozchwytywana. Nasz królowa Dona! Albo Dona bez ogona tez tak na nią wołamy!

LAS VEGAS – RASA SP

Wałach z charakterkiem, urodzony w naszej stajni syn Indii i Landjonkera S, to koń wszechstronny, bardzo dobrze radzi sobie na parkurze i czworoboku, również od niedawna wspaniale odnalazł się w nowej roli - konia zaprzęgowego. „Vegi” jest piękny silny i często leniwy, ale za to go kochamy! Wraz z Olą Hulisz zdobywają trofea w zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody.

WIKTOR – KUC WALIJSKO-SZETLANDZKI

Uwielbia dominować w stadzie, mimo niedużego wzrostu nie sposób go nie zauważyć gdyż jest śliczny i charyzmatyczny. Nasz mały Rozbójnik!!!
Jest idealnym kompanem Dony na spacerach z dziećmi po lesie, a dla jeźdźców nieco bardziej zaawansowanych idealny skoczek oraz rajdowiec. Wiktor ma to coś w oku, że sprawia, że jest nadzwyczajnym, niezwyciężonym i wyjątkowym kucykiem!

INDIA – RASA WLKP

Urodzona w naszej stajni ma już 18 lat, idealny koń dla początkujących jak i dla zaawansowanych, India jest bardzo spokojna, grzeczna i zrównoważona, jedna z najbardziej doświadczonych i najlepiej ułożonych koni ze stajni. Uwielbia wyjazdy w teren i lubi skakać przez przeszkody.
Urodziła nam pięknego Vegasa, Ibrahima oraz Ines.

ISKRA – RASA WLKP

Nasza kochana "babcia Iskra", zajmuje się w ośrodku nauką wszystkich początkujących jeźdźców. Mimo, iż jest siostrą Indii i podobnie jak ona jest idealną nauczycielką dla wszystkich, to przez swój wiek nie jest przesilana i zajmuje się najlżejszą pracą w stajni. Iskierka na świat przyszła w naszej stajni. To nasz pierwszy wyhodowany koń - dziś ma już 20 lat.

MAJA – KUC WALIJSKI

Ma 5 lat jest wspaniała, zawsze wita nas swoją złośliwą minką ale ten kto ją zna, wie że jest słodka. „Majkel” posiada ogromny potencjał skokowy, rusza się też przepięknie, potrafi już wiele i zaskakuje nas swoją dojrzałością. Od niedawana pracuje w rekreacji i wspaniale jej to wychodzi.

INTRUZ

Wspaniały koń rekreacyjny, spokojny i zrównoważony. Na nim zawsze można polegać. Z Las Vegasem tworzy wspaniałą parę w zaprzęgu.

POLO – PONY

Nasz najmłodszy członek załogi ma obecnie 2 lata - wałach. Syn Princessy. Jest bardzo urodziwy, obserwowaliśmy jego narodziny w lipcu 2010 – nie zapomnimy tego nigdy! Już w przyszłym roku będziemy go przygotowywać do pracy pod siodłem.

FRANEK – DEUTSCHE REIT PONY

20 lat koń wszechstronnie uzdolniony idealny dla początkujących, dzieci, zaawansowanych. Jest bardzo grzeczny i posłuszny, nigdy nie sprawia żadnego problemu. Podczas jazd jest rozchwytywany przez jeźdźców i rzadko kiedy ma wolne. Nasza stajnia bez Frania byłaby jak studnia bez wody.