STAJNIA MORGAN – BALCZEWO

Wszystkich miłośników pięknych pejzaży i nieskalanej przyrody widzianej z końskiego grzbietu zapraszamy do stajni Morgan w Balczewie. Niedaleko od Inowrocławia stworzyliśmy ośrodek przyjazny dla osób ceniących wypoczynek w pięknej leśnej okolicy, bez zgiełku miasta i w rodzinnej atmosferze.

NASZE KONIE W STAJNI MORGAN W BALCZEWIE

Poniżej przedstawiamy nasze stado. Niektóre z nich są z nami od powstania stajni, inne urodzone u nas, kolejne za to dołączyły do nas w kolejnych latach swojego życia. Razem są grupą koni, które tworzyły, tworzą i będą tworzyć (oby jeszcze przez wiele lat) niezapomniane końskie wspomnienia.
 Mamy nadzieję, że nasze konie wprowadzą Was w ten koński świat i zarażą tą wspaniałą pasją jaką jest jeździectwo :)

PIRAT

Najstarszy koń w naszej stajni ma już 37 lat, jest u nas od zawsze. Na pewno wiele osób ma z nim wspaniałe wspomnienia z jazd i niezapomnianych terenów, siedząc na jego grzbiecie mogliśmy być spokojni o to, że w lesie się nie zgubimy i wrócimy do stajni cali i zdrowi. W 2017 przeszedł na emeryturę, teraz odpoczywa całe dnie, pasąc się ze swoimi przyjaciółkami Iskrą i Siwą na pastwisku.  

ISKRA – RASA WLKP

Nasza kochana "babcia Iskra", odpoczywa na emeryturze. Jest siostrą Indii i podobnie jak ona była idealną nauczycielką dla wszystkich. Iskierka na świat przyszła w naszej stajni. To nasz pierwszy wyhodowany koń - dziś ma już 27 lat.

SIWA – RASA SP

Najbardziej uzdolniona sportowo klacz naszej stajni, posiada ogromny potencjał skokowy jak i ujeżdżeniowy. Wraz z Niną Stefanidis tworzyły zgraną parę i odniosły wiele sukcesów podczas różnych zawodów sportowych. Obecnie Siwa odpoczywa na zasłużonej emeryturze na pastwiskach.
Siwulek nasz kochany! Każdemu życzymy tak wspaniałego konia.
prev next

DONA – KUCYK SZETLANDZKI

Urodziła się w 1996 roku. Ulubienica wszystkich najmłodszych i nie tylko. Idealny kucyk na "oprowadzanki" dla małych dzieci. Ten nasz najmniejszy koń posiada największą liczbę fanów, kiedy za oknem jest piękna pogoda Dona jest wręcz rozchwytywana. Nasz królowa Dona! Albo Dona bez ogona tez tak na nią wołamy!

LAS VEGAS – RASA SP

Wałach z charakterkiem, urodzony w naszej
stajni w 2005 roku, syn Indii i Landjonkera S, to koń wszechstronny, bardzo dobrze radzi sobie na parkurze i czworoboku. „Vegi” jest piękny, silny i często leniwy, jednak jak zaczniemy od niego wymagać to pokaże nam na jak wiele go stać.

IBRAHIM S- RASA WLKP

Urodzony w naszej stajni w 2006, syn Indii i Landjonkera S. Skarogniada piękność, kradnąca wszystkim serca. To koń dla osób już zaawansowanych. Doskonale radzi sobie na parkurze, a jeszcze lepiej na czworoboku. Jest przywódcą naszego balczewskiego stada.

INDIA – RASA WLKP

Urodzona w naszej stajni ma już 23 lata, idealny koń dla początkujących jak i dla zaawansowanych, India jest bardzo spokojna, grzeczna i zrównoważona, jedna z najbardziej doświadczonych i najlepiej ułożonych koni ze stajni. Uwielbia wyjazdy w teren i lubi skakać przez przeszkody.
Urodziła nam pięknego Vegasa, Ibrahima oraz Ines.

LOLA- RASA SP

11 letnia klacz, która mieszka w naszej stajni od listopada 2018 roku. Zapowiada się, że będzie fajnym koniem rekreacyjno- sportowym. Doskonale sprawdza się też w terenie.

MAJA – KUC WALIJSKI

Ma 12 lat jest wspaniała, zawsze wita nas swoją złośliwą minką ale ten kto ją zna, wie że jest słodka. „Majkel” posiada ogromny potencjał skokowy, rusza się też przepięknie. Idealny kuc dla osób zaczynających swoją przygodę z jeździectwem (pierwszych galopów można spodziewać się na niej) ale też i dla tych bardziej zaawansowanych. 

INTRUZ- RASA SP

Urodzony w 2006 roku. Wspaniały koń rekreacyjny, spokojny i zrównoważony. Można na nim zawsze polegać, czy to na placu czy w terenie. 

K-POLO

 Bardzo urodziwy wałach, obserwowaliśmy jego narodziny w lipcu 2010 – nigdy tego nie zapomnimy! Ma ogromny potencjał skokowy, jest leniuszkiem, ale jeśli będzie miał dobrego jeźdźca odda całe swoje serce i okaże się ''turbo'' kucykiem. 

FRANEK – DEUTSCHE REIT PONY

Ma 28 lat, koń wszechstronnie uzdolniony idealny dla początkujących, dzieci, zaawansowanych. Jest bardzo grzeczny i posłuszny, nigdy nie sprawia żadnego problemu. Idealny na pierwsze tereny. Obecnie ze względu na jego wiek ma już mniej jazd niż kiedyś. Nasza stajnia bez Frania byłaby jak studnia bez wody.

GUCIO- KONIK POLSKI

Gucio to konik polski o łagodnym usposobieniu. Nigdy nie pogardzi pogłaskaniem czy marchewką. Ulubieniec wszystkich początkujących jeźdźców i nie tylko. Idealny na pierwsze lonże, woltyżerkę oraz hipoterapię.


RATYSBONA
Ruda (bo tak na nią mówimy) urodziła się w 2013 roku, a z nami jest od 2016. Jest bardzo ciekawską klaczką, która sama, aż lgnie do człowieka. Z racji, że ma w sobie trochę folbluta, jest bardzo szybkim, zwinnym i wytrzymałym koniem. Zapowiada się na fajnego konia z potencjałem skokowym. Już nie długo zobaczymy ją pewnie na parkurach.

TARA

Bardzo ambitna i odważna klacz, od niedawana pracuje w rekreacji i wspaniale jej to wychodzi. Zobaczycie ją także w roli konia czołowego podczas wyjazdów w teren. Urodziła nam pięknego taranta –Gratisa.


FABIA

Przybyła do naszej stajni w listopadzie 2018 roku razem z Lolą. Już od pierwszego dnia zaprzyjaźniła się z Franiem i razem są prawie nierozłączni. Kochana, szybko ucząca się nowych rzeczy klaczka, która z dnia na dzień co raz bardziej ufa człowiekowi.


KARINA

Wspaniała klaczka, o rzadkiej maści z bujną grzywą. Idealna na pierwsze lonże i jazdy samodzielne dla najmniejszych. Nierozłączna z Promykiem (nawet w boksie stoją razem)- przybyły do nas w 2014 roku i nie wiemy jak byśmy sobie poradzili bez tych małych szkrabów.PROMYK

Kochany kucyk, który jak zaufa człowiekowi to kradnie jego serce. Uwielbiany przez najmłodszych (chociaż tych starszych też). Nierozłączny ze swoją Karinką. Niezastąpiony jako przytulanka- kucyk do miziania :)DIANA

Klacz urodzona w naszej stajni w 2016 roku. Razem z Gratisem i Denimem, póki co cieszyła się młodzieńczym czasem na pastwisku. W tym roku kończy jednak 3 lata, co za tym idzie powoli będzie wdrażana do pracy.

GRATIS

Urodzony w naszej stajni przez Tarę. O pięknej tarantowatej maści (wszystkich zachwyca odmianą na zadku). Razem z Dianą i Denimem cieszyli się żrebięcą wolnością, jednak w tym roku także przyszedł na niego czas i będzie powoli wdrażany do pracy.

DENIM MOON

Na świat przyszedł w naszej stajni w 2017 roku. Póki co cieszy się młodzieńczym czasem, pasąc się na pastwisku. Zapowiada się na naprawdę wysokiego konia- kto wie może przerośnie nawet Ibrahima? Nie pozostaje nam nic innego jak czekać i obserwować jakim koniem okaże się Denim :)