STAJNIA MORGAN – BALCZEWO

Wszystkich miłośników pięknych pejzaży i nieskalanej przyrody widzianej z końskiego grzbietu zapraszamy do stajni Morgan w Balczewie. Niedaleko od Inowrocławia stworzyliśmy ośrodek przyjazny dla osób ceniących wypoczynek w pięknej leśnej okolicy, bez zgiełku miasta i w rodzinnej atmosferze.


INDYWIDUALNE TRENINGI SPORTOWE

Są skierowane głównie do osób które opanowały już jazdę konną w stopniu podstawowym stęp, kłus i galop
Gdy jeździec opanował podstawy trudnej sztuki jeździeckiej, można zacząć szkolić go w kierunku konkurencji, jaką sobie wybrał. Należy jednak pamiętać, że podstawa czy to skoków przez przeszkody czy wkkw, musi być dobre przygotowanie ujeżdżeniowe. W każdej konkurencji jeździeckiej, poza ciągłym rozwijaniem posiadanych już umiejętności, jeździec uczy się czegoś innego.
W większości sportów, na wynik zawodnika ma wpływ jedynie jego własna praca, umiejętności i determinacja. 

Jeździectwo jest wyjątkiem, bo mamy do czynienia z parą człowiek - koń, więc doświadczenie i możliwości jeźdźca nie są jedyną gwarancją sukcesu.


Trening skokowy

Jeździec - skoczek wyrabia tzw. „oko". Uczy się wymierzać odległość, jaka dzieli konia od przeszkody oraz oceniać, gdzie powinien wypaść prawidłowy odskok. Trenuje również regulowanie tempa między przeszkodami i oczywiście samo zachowanie się na parkurze i podczas skoku. Podczas szkolenia stosuje się takie ćwiczenia jak: szeregi gimnastyczne, skoki bez strzemion, skoki bez wodzy, skoki ze wskazówkami i bez, głośne liczenie kroków przed skokiem.


Trening ujeżdżeniowców

Wybierając ujeżdżenie jako swoją sportową przyszłość należy pamiętać, że podstawą jest głęboki, giętki dosiad, wyczucie rytmu i ruchu. Bardzo pomocna jest jazda bez strzemion i na oklep. W tej dyscyplinie - w przeciwieństwie do skoków - większy nacisk skupia się na umiejętności opanowania konia, rozluźnienia go. Opanowanie i koncentracja, zwłaszcza w trakcie konkursu, to wizytówka dresażystów. Pracowitość i pokora potrzebna jest każdemu zawodnikowi ujeżdżenia, bo do sukcesów w tej dyscyplinie dochodzi się latami, po powtarzanych tysiąckrotnie ćwiczeniach i ciągłemu wracaniu do podstaw.

Ostatecznie to przecież trening czyni mistrza!

Zatem zapraszamy do podnoszenia swoich umiejętności jeździeckich na indywidualnych treningach sportowych, które są skierowane do osób chcących nieustannie się rozwijać.
Czas trwania treningu to min 60 min – 90 min zależnie od efektów współpracy pary koń-jeździec.
Na treningu przebywa tylko 1 para.
Zapraszamy!