Translate Company
Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia Morgan w Balczewie Stajnia Morgan Jazda na koniach Jazda konno Stajnia Rajdy konne Weekendy w siodle Gospodarstwo Agroturystyczne w Balczewie Zawody jeździeckie Jeździectwo Balczewo Gospodarstwo Mrogan Jazda na koniach w stajni Morgan Obozy letnie dla dzieci Obozy zimowe dla dzieci Jazda na koniach w Balczewie

Historia

2015-10-04 20:50:52

Konie to nasza rodzinna pasja od wielu lat.
Wacław Bębnista -ojciec Zbigniewa Bębnisty był Ułanem -od dziecka miał do czynienia z końmi, w 1939 roku brał udział w Kampani Wrześniowej, był w szwadronie Kawalerii.
Zbigniew Bębnista pierwsze konie kupił w roku 1984, początkowo trzymane były we wsi Balczewo w niedalekiej odległości od aktualnego miejsca ośrodka.

Stajnia Morgan w Balczewie została założona w 1990 roku z inicjatywy Zbigniewa i Jolanty Bębnista. Na początku domem koni były sąsiadujące budynki obecnej stajni, w roku 1997 powstał aktualny nowy budynek stajni malowniczo położonej na skraju Lasu Balczewskiego.

Na początku konie służyły rodzinnej rekreacji. To Zbigniew Bębnista namawiał swoje 2 córki Ninę i Natalię oraz żonę Jolantę do uprawiania jeździectwa. „Bakcyla złapała” młodsza córka Nina .
Swoją przygodę rozpoczęła w wieku 7 lat pod okiem instruktor Krystyny Bajer. Koń Pirat był jej nauczycielem. ( Senior Pirat jest z nami już prawie 30 lat i jest najważniejszym członkiem naszej jeździeckiej rodziny. )
Z czasem zainteresowanie sportem jeździeckim a konkretnie dyscypliną skoki przez przeszkody doprowadziło nas do współpracy z trenerem Zbigniewem Bedlińskim .
Pierwsze starty Niny w zawodach regionalnych, później ogólnopolskich oraz udane starty w Mistrzostwach Polski Pony na klaczy Elma rozpaliły zamiłowanie do sportu.
W 1996 zakupiliśmy kilka koni Deutsche Reit pony i pod okiem Stanisława Helaka zaliczyliśmy wiele udanych startów w zawodach regionalnych ,ogólnopolskich i zdobyliśmy pierwsze medale z Mistrzostw Polski - Brązowy MP pony na klaczy Izabella oraz srebrny Mistrzostw Wielkopolski w kategorii Małe Konie na klaczy Walt Disney.
W międzyczasie szkoleniem jeździeckim zajął się Jerzy Krukowski, który zapalił chęć sprawdzenia swoich sił w dyscyplinie WKKW. Starty na regionalnych zawodach wkkw na klaczy Chodzież ( Siwa ) w Rakowcu okazały się bardzo udane!
Podczas studiów w Poznaniu Nina kontynuowała starty w zawodach skokowych na klaczy Chodzież ( nazywana Siwą ) osiągając wiele sukcesów.
Po ukończeniu studiów Nina zajęła się rozwojem ośrodka - Stajni Morgan w Balczewie zarażając miłością do koni i promując jeździectwo.
Rozwój ośrodka zawdzięczamy dużemu zainteresowaniu klientów, którzy szukając odpowiedniego dla siebie miejsca i formy spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu - trafiali właśnie do nas, namawiając do udostępnienia ośrodka dla szerszej grupy osób.

Podjęliśmy decyzję aby zwiększyć ilość koni rekreacyjnych i rozbudować ośrodek o krytą ujeżdżalnie, i kolejną stajnię, by móc stworzyć więcej miejsca dla koni pensjonatowych.
Ze względu na duży przyrost nowych klientów do pomocy w prowadzeniu stajni zostały zatrudnione inne instruktorki, które po dziś dzień wspaniale promują jeździectwo, sumiennie szkolą nowych adeptów, którzy zdobywają odznaki jeździeckie i startują w zawodach.

Chcielibyśmy podkreślić, iż rozwój ośrodka, oraz wiele sukcesów sportowych i hodowlanych zawdzięczamy Zbigniewowi i Jolancie Bębnista, którzy nas bezustannie wspierają, doradzają i motywują, bez ich wsparcia nie wyobrażamy sobie Naszej Stajni a także od kilku lat również partnerowi życiowemu Niny - Nikosowi Stefanidis, których łączy wspólna pasja.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!!

1

ostatni film

najnowsze galerie